Sertifikat Auto Moto Saveza Srbije

Upisom u našu auto školu stičete posebne pogodnosti za sticanje CPC sertifikata i kartice profesionalnih vozača AMSS-CMV.

Sertifikat auto moto saveza SrbijeAuto moto savez

Posebna obuka za CPC – 140 časova

Osnovna ubrzana obuka u trajanju od 140 nastavnih časova – pohađa lice koje je steklo osnovnu kategoriju – C kategoriju, upisanu u vozačku dozvolu nakon 30.12.2019. godine i koje poseduje najmanje srednje trogodišnje obrazovanje bilo kog obrazovnog profila. Izuzetak su lica koja su
stekla zvanje kroz redovno obrazovanje, obrazovni profil „vozač motornih vozila“, kojima se ovo priznaje kao početna kvlifikacija.

Vozač u toku 140 nastavnih časova osnovne obuke pohađa i praktičnu obuku u trajanju od najmanje 10 praktičnih časova. Nakon odslušane obuke, lice dobija potvrdu o odslušanoj osnovnoj obuci i stiče uslov za polaganje stručnog ispita. Polaganje stručnog ispita organizuje Agencija za bezbednost saobraćaja. Položenim stručnim ispitom lice ispunjava sve neophodne uslove za bavljenje poslovima profesionalnog vozača i stiče uslov za podnošenje zahteva za Sertifikat o stručnoj kompetentnosti i kvalifikacionu karticu vozača za prevoz tereta.

Auto moto savez

Dodatna obuka za CPC za „D“- 35 časova

Dodatna obuka u trajanju od 35 nastavnih časova – namenjena je kandidatu – licu koje je steklo osnovnu kategoriju – D kategoriju, upisanu u vozačku dozvolu nakon 30.12.2019. godine i koje je steklo početni CPC za prevoz tereta na osnovu osnovne ubrzane obuke od 140 nastavnih časova ili na osnovu priznate početne kvalifikacije, a želi da obavlja i prevoz putnika.

Vozač u toku 35 nastavnih časova dodatne obuke pohađa i praktičnu obuku u trajanju od najmanje 3 praktična časa. Nakon pohađanja obuke, lice dobija potvrdu o završenoj osnovnoj obuci i stiče uslov za polaganje stručnog ispita. Polaganje stručnog ispita organizuje Agencija za bezbednost saobraćaja.
Položenim stručnim ispitom lice ispunjava sve neophodne uslove za bavljenje poslovima profesionalnog vozača i stiče uslov za podnošenje zahteva za Sertifikat o stručnoj kompetentnosti i kvalifikacionu karticu vozača i za prevoz putnika.

Auto moto savez

Periodična obuka za CPC – 7 časova

Profesionalnom vozaču kvalifikaciona kartica vozača važi 5 godina – Da bi omogućio obnavljanje kartice nakon ovih 5 godina profesionalni vozač je u obavezi je da prođe periodičnu obuku – obavezne seminare.

Periodična obuka u trajanju od 7 nastavnih časova – Periodična obuka se sastoji iz 5 obaveznih seminara unapređenja znanja, koji ukupno imaju najmanje 35 nastavnih časova. Vozač je Zakonom obavezan da pohađa 5 obaveznih seminara unapređenja znanja, po jedan godišnje.
Ovi seminari sadrže najmanje 7 časova (od 45 minuta), traju jedan dan i imaju obavezne ulazne i izlazne testove u trajanju od po 30 minuta (rade na početku i na kraju seminara). Testovi na seminaru se sprovode u cilju poboljšanja i proširenja znanja i ne ocenjuju se.

Prijavite se već danas!

Pozovite nas i zakažite sastanak! Rado ćemo Vam objasniti sve što Vas zanima u vezi procedure za obuku i polaganje!

  • 064/900-80-80

80% učenika je upisalo našu auto školu preko preporuke

Evo šta su rekli o uslovima i saradnji sa nama:

Natalija Paunović Auto Škola Bora

U auto školi Bora rade veoma prijatni ljudi koji su mi pomogli da savladam svoj početni strah od vožnje. Moja topla preporuka za sve nove polaznike.

Natalija Paunović
Žarko Naumović Auto Škola Bora

Pre svega mi se svidelo to što postoji izbor od nekoliko veoma dobrih vozila na kojima može da se radi obuka. Instuktori imaju mnogo strpljenja i sve objasne detaljno.

Žarko Naumović
Milana Kostadinović Auto Škola Bora

Auto škola Bora ima sjajan tim ljudi koji mi je mnogo pomogao oko teorijskog ispita za koji sam mislila da nikada neću proći. Hvala vam na svemu.

Milana Kostadinović
Dejan Jakovljević Auto Škola Bora

Za auto školu Bora sam se odlučio jer sam želeo da polažem za autobus. Stekao sam veliko samopouzdanje zahvaljujući sjajnom instruktoru koji me je oduševio svojim profesionalnim pristupom.

Dejan Jakovljević
Emilija Ranković Auto Škola Bora

Nekoliko puta nisam prošla teorijski ispit u drugoj auto školi. Malo mi je falilo da odustanem. Zahvaljujući časovima za teoriju i obuku u auto školi Bora sada konačno imam vozačku dozvolu.

Emilija Ranković

Pozovite nas i zakažite sastanak

064/900-80-80